Haber

ABD’deki Irkçılık Nedeniyle Asyalı Amerikalılar Arasında Silahlanma Artıyor

NEW YORK, 22 Şubat (Xinhua) — ABD’nin Kaliforniya’daki Monterey Park ve Half Moon Bay’deki silahlı saldırılarının ardından daha fazla Asyalı Amerikalı korunmak için silah satın alıyor veya almayı düşünüyor.

CNN’in konuyla ilgili haberinde şu ifadelere yer verildi: “Silah güvenliği aktivistleri, pandemi ve yaygın silahlı saldırılar sonucunda ülke genelinde yükselen ırksal gerilim nedeniyle silahlanmada artış olduğunu söylüyor.”

Asyalı Amerikalılar, ülkedeki bireysel silah pazarındaki talebin küçük bir bölümünü oluşturuyor. Pew Araştırma Merkezi tarafından 2021’de yayınlanan bir rapora göre, Asyalı Amerikalıların yüzde 10’u silah sahibi olduklarını ve yüzde 10’luk bir kesim de silahlı biriyle yaşadıklarını söylüyor.

CNN’in bildirdiğine göre, 2021 Ulusal Ateşli Silahlar Araştırması’na göre, pandemi sırasında ilk silahlarını alanların çoğunluğu beyaz olmayanlar ve Asyalılardı.

CNN, “Asyalı Amerikalılar arasında bireysel silahlanmanın artmasıyla birlikte, bu topluluklar içinde ateşli silah ölümlerinin nasıl önleneceği sorusu ortaya çıkıyor” dedi.

gunyuzuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu